Statik Hesaplama

Fix İskele sistemleri

kalitesiyle 20 yıldır

çözüm ortağıyız

Statik Hesaplama

Kiralama ve Satış süreçlerinize destek olarak, mevcut iskelenize ve projenize uygun iskele modelleme yapılarak ve SCIA Engineer programında Statik hesaplamaları yapılmaktadır.

Cephe iskelesi sistemleri veya özel amaçlı olarak kullanılan iskele sistemlerinin performans veya kapasite tespiti olarak statik hesaplarının yapılması ile tespit edilebilir.

Fix İskele; NEMETSCHEK SCIA SCAFFOLDING statik hesabı lisansına sahip olup, iskele sistemlerinin statik hesaplarını bu programda yapılan tasarımlar ile sizlere hizmet olarak sunulmaktadır.

Program TS-EN 12810-12811 de belirtilen yük sınıfları, rüzgar yükleri ve yükleme şekilleri doğrultusunda çözümleme yapmakta, iskele sistemi içerisinde yer alan tüm elemanların kapasitesini özet tablolar halinde göstermektedir.
Kullanacağınız iskelenin kapasite hesaplarını görebileceğiniz statik hesap raporunda, ayrıca standartlarda belirtilmekte olan sehim kontrolünü, stabilite kontrollerini, bağlantı elemanları kontrollerini de görebilmeniz mümkündür.

Statik hesapların yapılabilmesi için genel bilgilerin yanında uygulamaya özel durumlara ait tüm teknik bilgilerin doğru şekilde iletilmesi, statik hesabın güvenirliliğini arttıracaktır.